Novinka v EZK: Léčba smíchem s e-knihami

Vánoční dárek obdrželo na konci loňského roku všech více než 2,5 milionů klientů Elektronických zdravotních knížek (EZK). Společnost IZIP o letošních Vánocích vůbec poprvé distribuovala nějaký knižní titul prostřednictvím systému EZK.

Pro tento účel zvolila knihu Bubuismus od českého spisovatele a humoristy Václava Budinského, která vyvolala zájem už v prvních dnech u desetitisíců čtenářů, kteří si ji bezplatně stáhli ve svých EZK. Společnost IZIP klienty potěšila i novoročním dárkem v podobě další e-knihy Nejlepší židovské anekdoty, které sbírá již desítky let Václav Budinský.

Mám radost, že s židovskými anekdotami klienti Elektronických zdravotních knížek mají zase o důvod víc se do své knížky podívat, “ podotýká Jiří Pašek, generální ředitel společnosti IZIP, která EZK provozuje.

Kniha židovských anekdot se dosud dočkala dvou tištěných vydání, elektronicky je distribuována vůbec poprvé. Jsou v ní stovky jemných i ironicky zahrocených anekdot na téma manželství a rodina, láska i náboženství. „Židovské anekdoty patří k tomu nejlepšímu a nejvtipnějšímu z lidového humoru. Jsou navíc moudré, a i když často kritické, neurážejí a neubližují,“ vysvětluje autor knihy Václav Budínský, který židovské anekdoty sbírá, zkoumá a literárně zpracovává již více než třicet let, a dodává: „Laskavě nastavují zrcadlo nejrůznějším lidským slabostem a zvláštnostem.“ 

Nechybí ani humorné situace, v nichž se objevují typické dialogy pana Roubíčka a pana Kohna, jak dokazuje tato ukázka:  Pan Kohn popíjel kávu, pokuřoval, náhle se obrátil ke své manželce a pravil: „Tak mě napadlo, Sára, že kdyby měl někdo z nás umřít, tak se odstěhuju do Jablonce.“

Těmito knižními dárky ocenila společnost IZIP věrnost klientů, do Elektronických zdravotních knížek totiž navzdory spekulacím o ukončení projektu přibývá 10 až 20 tisíc zdravotních záznamů denně. Všechny údaje jsou i nadále uchovávány s maximální mírou zabezpečení.

Elektronické zdravotní knížky nyní zdarma využívá více než čtvrtina české populace. Najdou v ní výsledky svých vyšetření, přehled léků, které užívají, a celou řadu dalších zdravotních záznamů. Zároveň se mohou podívat do přehledu vykázané zdravotní péče a zkontrolovat stav svého účtu zdravotního pojištění. Služba je dostupná na internetu a prostřednictvím mobilní aplikace pro iPhone a Android. 

Vstupte do své EZK zde a následně si stáhněte obě knihy zdarma!

Zpět

Aktuální stav Systému IZIP

 • Počet klientů EZK:2 555 854
 • Počet zdravotnických pracovníků v Systému IZIP:20 968
 • Počet zdravotnických zařízení v Systému IZIP:8 631
  • Vykázané léky:150 548 328
  • Předepsané léky:11 264 172
  • Vydané léky:20 887 099
  • Ambulantní vyšetření:13 549 992
  • Laboratorní vyšetření:6 672 110
  • Anamnézy:641 702
  • Hospitalizace:134 152
  • Očkování:370 024
  • Diagnózy:11 670 927
  • Celkem zdravotních záznamů:215 738 506

Pozvánka na valnou hromadu 23. června 2014

Představenstvo společnosti IZIP, a.s. svolává řádnou valnou hromadu společnosti IZIP, která se bude konat dne 23. června 2014 od 10:00 hodin v sídle společnosti IZIP, a.s..

Pozvánka ke stažení zde.

Elektronická zdravotní knížka ve Vašem mobilu

Stáhněte si již nyní zdarma aplikaci EZK z Apple App Store (pouze pro zařízení Apple iPhone, iPod Touch a iPad) nebo Google Play.

Mějte svou EZK stále při ruce!

Připravili jsme pro vás aplikaci Mobilní EZK , určenou majitelům mobilních zařízení Apple (iPhone, iPad a iPod Touch) a s operačním systémem Google Android.

Aplikace Vám umožní mít při ruce veškeré zdravotní informace o sobě či svých blízkých (s jejich souhlasem) a informace od Vaší zdravotní pojišťovny VZP.

Stáhněte si zdarma aplikaci EZK z Apple App Store již nyní (pouze pro zařízení Apple iPhone, iPod Touch a iPad). Stáhněte si zdarma aplikaci EZK z Google Play pro operační systém Android

221 458 180, Po-Pá: 8:00 – 16:00
izip@izip.cz